„Rabok legyünk vagy szabadok?” 1. (lacusatya.blog)

Rabok legyünk vagy szabadok?”  Abban a pillanatban mikor függővé válsz valamitől,a rabja vagy. Márpedig a katolikusok Istentől igyekeznek függeni a lehető legnagyobb mértékben. Ez egy olyan vallás,ami észrevétlenül,rabbá tesz. Függsz tőle,mert állandóan Isten akaratát akarod teljesíteni,állandóan Isten kedvében akarsz járni és minden problémádra a megoldást Istentől várod. Pont fordítva van,a vallásod nem felszabadít,hanem rabláncba köt.

"Az ördög rabja. A sátán zárta fogságba." Ha ez metafora,akkor sokkal jobban kellene magyaráznod,mert az emberek komolyan egy külső ellenséget képzelnek el. Ilyen hamis sátán a következő:munkamánia,tökéletességmániás,szenvedélybeteg,stb. Ezek mind bennünk vannak,amiket lehet,hogy nem mi hoztunk létre hanem örököltünk,valaki befolyása alá kerültünk és így alakult ki,de ha akarjuk,ezektől részben meg tudunk szabadulni,HA felismerjük,hogy hol a hiba,azaz bennünk. Istenhez ehhez csak úgy folyamodhatunk,hogy spirituálisan kérjük tőle a megerősítést,nem pedig,hogy helyettünk tegye amit nekünk kellene megtennünk.

"földhöz vágja" Az ég szerelmére,vegyük már észre,hogy a biblia írók abban a korban kevesebb tudással rendelkeztek mint mi,viszont mindent próbáltak megmagyarázni. Ezért hozták létre az ördög,azaz a gonosz alakját.De ilyen a mennyország és a pokol is.

"Amikor bűnt követünk el, mi is a sátán rabjai vagyunk." Mért nem hangsúlyozod,hogy átvitt értelemben!!! Vagy azért mert buta vagy,vagy azért mert azt gondolod én vagyok a buta. A bennünk lévő,önmagunk által életre keltett,azaz valójában mi magunk vagyunk az ördögök (is). Ha erre rájöttél,utána már fel tudod venni a harcot magaddal,ami nem is harc,hanem önismerettel fűszerezett jobbá törekvés.

"Tudjuk, mit kéne tennünk, mégsem azt tesszük." Mernék fogadni,hogy ezt nem érted,csak idézed.Ez azt jelenti,hogy a komplexusainkra,az öröklött dolgainkra az én még (vagy már) rálát,de még gyenge ahhoz,hogy átvegye a hatalmat,azaz,hogy az én irányítson. Ez középen van,de amikor egy külső erőtől (ördög) rettegünk,mert azt hisszük,hogy kísértésbe visz ott az én nem létezik,gyenge és vak. Az én ott erős,mikor látjuk,hogy valaki elhagy valamit és utánamegyünk és odaadjuk neki.Tehát van amikor fel sem merül,hogy rosszat cselekszel,van mikor tudod hogy rosszat cselekszel és van mikor tudatosan elkerülöd a rosszat.Másik példa,mikor a konfliktust erőszakkal oldunk meg. Úgy mint isten,mikor a vízözönben elpusztította az embereket. Itt is a legrosszabb van,azaz még fel sem ismerjük a rosszat,ahogyan ti is,hisz e vízözönt istentől teljesen elfogadjátok,persze nincs más választásotok,hisz az istenetek tette. Ebben a vízözön mesében a zsidók istene,egy gyermeki,korlátolt,éretlen személyiségre mutat rá. És aki ezt elhiszi,szintén ilyen. Azaz isten és ti is infantilisek vagytok,más szóval  elmaradott személyiségek,gyermekek.  Vigyázz!!!  Itt nem Istenről beszélek,hanem arról akiben hiszel.